Początki Buddyjskiego Ośrodka Medytacyjnego

Początki Buddyjskiego Ośrodka Medytacyjnego Diamentowej Drogi linii Karma Kagyu sięgają wczesnych lat ’80. Jako jeden z 60 zrzeszonych ośrodków i grup medytacyjnych działających w całej Polsce został on założony przez Lamę Ole Nydahla i znajduje się pod duchową opieką XVII Karmapy Taje Dordże, zwierzchnika naszej tradycji.

 

W początkowej fazie

W początkowej fazie spotykaliśmy się jako nieformalna grupa medytacyjna. Od tego czasu ośrodek kilkakrotnie zmieniał lokalizację, nasza aktywność powoli zaczęła wzrastać. W tym okresie Lama Ole Nydahl kilkakrotnie odwiedził Olsztyn, przekazując inspirujące nauki Buddy.

Obecnie dysponujemy obiektem przy ul. Wyzwolenia 30A

Obecnie dysponujemy obiektem przy ul. Wyzwolenia 30A, z salą medytacyjną o powierzchni 43 m², dużym living roomem i zapleczem. Buddyjski Ośrodek Medytacyjny w Olsztynie tętni życiem – jesteśmy przyjaciółmi, spotykamy się tu, by wspólnie medytować, pracować dla wspólnego rozwoju. Raz w miesiącu organizujemy publiczne wykłady nauczycieli Diamentowej Drogi, na które zapraszamy serdecznie zainteresowanych praktyką buddyjską. Obecnie jest nas około 50 osób.

Przychodząc do naszego ośrodka na wspólną medytację

Przychodząc do naszego ośrodka na wspólną medytację zawsze spotkasz osoby, które udzielą Ci podstawowych wyjaśnień do praktyki. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania - zarówno dotyczące medytacji, jak i podstaw buddyzmu Diamentowej Drogi. Nowe osoby zapraszamy w środy o godzinie 19:30. więcej..

W buddyjskiej medytacji może wziąć udział każdy

W buddyjskiej medytacji może wziąć udział każdy. Zajmuje ona około pół godziny i nie wymaga żadnych przygotowań, znajomości skomplikowanych tekstów ani noszenia szczególnych strojów. Praktyka jest bezpłatna i prowadzona w języku polskim. Więcej o medytacji.

Developed in conjunction with Ext-Joom.com