Nam Thar Mity Buddyjskie

Bardzo serdecznie zapraszamy na przedpremierowe wydanie książki “Nam Thar. Mity Buddyjskie”

autorstwa Leny Leontievy i Marzenki Popławskiej. Pojawi się ono w styczniu 2017, a główna premiera planowana jest na wiosnę 2017 roku. Planowana jest też adaptacja filmowa książki Nam Thar. Szczegóły niebawem.

AUTORZY NAM THAR. MITY BUDDYJSKIE
Lena Leontyeva jest nauczycielką buddyzmu Diamentowej Drogi, z wykształcenia matematyk i historyk. Ukończyła w Indiach buddyjską uczelnię Karmapa International Buddhist Institute. Na prośbę Lamy Ole Nydahla, przekształciła swój doktorat o okresie w historii buddyzmu, kiedy przechodził on z kultury indyjskiej do tybetańskiej w powieść Nam Thar.

Marzena Popławska – absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Producentka i Prezes Fundacji filmowej Moma Film. Organizowała Festiwal Filmów Buddyjskich „Włóczędzy Dharmy”. Od lat chciała ożywić sztukę buddyjską. Pracowała nad scenariuszem do filmu animowanego o mistrzach Karma Kagyu. Na widok pierwszych prób animacji Drzewa Schronienia 17 Karmapa Trinley Thaye Dorje powiedzał: “Zawsze życzyłem sobie aby ktoś coś takiego zrobił…”.

O NASZEJ POWIEŚCI
Lena przez parę lat zastanawiała się jak przekształcić naukową pracę w interesującą książkę. Wymyśliła, ze ma to być historia fabularna.

Książka ukazuje więc historię buddyzmu w Indiach, Nepalu i Tybecie, opowiedzianą z punktu widzenia naocznych świadków. Jej akcja rozgrywa się na przestrzeni 2500 lat, od VI wieku p.n.e. do końca XX wieku n.e. Aria, główny bohater, jego ukochana i dwaj przyjaciele spotykają się w pięciu żywotach i pokonują rozmaite przeszkody na drodze do odkrycia tajemnicy wyzwolenia. Losy czterech fikcyjnych postaci wpisują się w splot faktów z historii Buddyzmu. Aria spotyka najsławniejszych buddyjskich nauczycieli, z których każdy stanowi postać historyczną.

Oficjalny serwis książki: www.namtharthebook.com
Opowieść Leny: https://www.youtube.com/watch?v=Y7c1SoNTDNk
Facebook Fanpage Polski: https://www.facebook.com/NamtharKsiazka/
Facebook Fanpage Angielski: https://www.facebook.com/NamtharTheBook/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC2OfbhSDFRq9ezXJZQNGlDg/videos
Vimeo: https://vimeo.com/namtharthebook
Twitter: https://twitter.com/Namtharthebook/
Email:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.