Najczęściej zadawane pytania

Czym jest oświecenie?

Istnieją dwa poziomy urzeczywistnienia: wyzwolenie i oświecenie. Wyzwolenie polega na tym, że nie bierzemy juz poważnie problemów naszego ‘’ja’’. Natomiast oświecenie na tym, że stajemy się wolni od sztywnych poglądów i widzimy rzeczy takimi jakimi są. Jeśli chodzi o wyzwolenie to każdy, kto używa buddyjskich metod, jest w stanie urzeczywistnić je w ciągu tego życia. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że uda nam się je osiągnąć dzięki praktyce poła lub dzięki świadomemu życiu. Oświecenie jest czymś potężniejszym. Niewielu ludziom udaje się je osiągnąć – w naszym przekazie przykładem pełnego urzeczywistnienia jest Karmapa. Jest to poziom całkowicie spontanicznego i pozbawionego wysiłku działania, stan pełnej wolności od obaw i oczekiwań, bycie nieprzerwanie w tu i teraz.

Fragment książki Lamy Ole "108 odpowiedzi jogina" i "Bungee mądrości" do kupienia w Kfshop

 

Czy mógłbyś podać krótką charakterystykę diamentowej drogi?

Najwyższa radość to najwyższa prawda. Zachowuj się tak jak budda dopóki sie nim nie staniesz. Bądź nieustraszony i pełen radości we wszystkim co robisz. Ufaj przestrzeni jak najlepszemu przyjacielowi.Bądź tu i teraz. Miej poczucie humoru. Nie oczekuj i nie obawiaj się. Wiedz, że ten który patrzy, to co jest widziane i sam akt postrzegania są częściami tej samej całości.

Fragment książki Lamy Ole "108 odpowiedzi jogina" i "Bungee mądrości" do kupienia w Kfshop

 

Jakie są najważniejsze cechy praktykującego diamentową drogę?

Przebywa w "tu i teraz". Jest pełen radości, wolny od przywiązania, nieustraszony i precyzyjny. Ma współczucie i zaufanie do przestrzeni.

Fragment książki Lamy Ole "108 odpowiedzi jogina" i "Bungee mądrości" do kupienia w Kfshop

Szukaj

Medytacje

 • Spotykamy się codziennie:

  Poniedziałki      19:00
  Wtorki 19:00
  Środy 20:00
  Czwartki 19:00
  Piątki 20:00
  Soboty 19:00
  Niedziele 20:00

   

  W czasie naszych spotkań wykonujemy medytację XVI Karmapy. W tej medytacji może wziąć udział każdy. Zajmuje ona około pół godziny i nie wymaga żadnych przygotowań, znajomości skomplikowanych tekstów ani noszenia szczególnych strojów. Praktyka jest bezpłatna i prowadzona w języku polskim. Zapraszamy zainteresowanych tematyką buddyzmu. 

Więcej